«ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2008 թվականին «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ անվանմամբ։
Ընկերությունը գործում է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի կողմից 2008 թվականի նոյեմբերի 10-ին տրված ԱՊՈ թիվ 0010 «Ոչ կյանքի ապահովագրություն» իրականացնելու լիցենզիայի հիման վրա: Ընկերությունը ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց տրամադրում է լայնամասշտաբ ապահովագրական ծառայություններ ՀՀ-ում, ինչպես նաև ամբողջ աշխարհում։
«ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ն մշտապես առաջնորդվում է նորարարական մոտեցումներով: Ընկերությունն անընդհատ բարելավում է ծառայությունների որակը՝ ընդլայնելով ապահովագրական ծրագրերի ցանկը և ձգտում լավագույնը մատուցել իր հաճախորդներին։ Մեր փորձառու մասնագետները հասանելի են 24/7 ռեժիմով՝ երաշխավորելով անհատական մոտեցում և արագ սպասարկում օրվա ցանկացած պահին։
2020 թվականից հաճախորդների սպասարկման բոլոր գործառույթները՝ պայմանագրերի կնքումից մինչև հայտերի կարգավորում, իրականացվում են նաև առցանց եղանակով, ինչը թույլ է տալիս հաճախորդներին սպասարկվել հեռահար։
Ներկայումս Ընկերությունը ՀՀ ամբողջ տարածքում ունի խոշոր գործակալական ցանց։ Ընկերությունը կարևորում է հզոր գործակալական ցանցի առկայությունը և պարբերաբար ներդրումներ է կատարում գործակալների մասնագիտական պատրաստվածության բարձրացման ուղղությամբ` շարունակելով ընդլայնել գործակալների թիվը:

Страховое ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» было основано в 2008 году под названием Страховое ЗАО «РЕСО».
Компания действует на основании лицензии АПО 0010 «Страхование, не жизни», выданной Центральным банком Республики Армения 10 ноября 2008 года. Компания предоставляет полный спектр страховых услуг физическим и юридическим лицам в РА, а также во всем мире.
Страховое ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» всегда руководствуется инновационными подходами. Компания постоянно улучшает качество услуг, расширяя список страховых программ и стремясь предоставить лучшее своим клиентам. Наши опытные специалисты доступны 24/7, гарантируя индивидуальный подход и быстрое обслуживание в любое время суток.
С 2020 года все функции обслуживания клиентов, от заключения контрактов до обработки заявок, выполняются также онлайн, что позволяет обслуживать клиентов удаленно.
В настоящее время компания имеет крупную агентскую сеть на всей территории Армении. Компания придает большое значение наличию мощной агентской сети и периодически инвестирует в повышение профессиональной подготовки агентов, продолжая увеличивать число агентов.