Արթուր Սամվելի Մկրտչյան
2007 – 2011թթ․ Ուրալի պետական համալսարանի ասպիրանտուրա (ՌԴ, ք․ Եկատերինբուրգ), Տնտեսագիտության թեկնածու
2005 – 2007թթ․ Ուրալի պետական համալսարանի Տնտեսագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրա (ՌԴ, ք․ Եկատերինբուրգ), Տնտեսագիտության մագիստրոս
2001 – 2005թթ․ Երևանի պետական համալսարանի Տնտեսագիտության ֆակուլտետ (ՀՀ, ք․ Երևան), Տնտեսագիտության բակալավր
Աշխատանքային գործունեություն
- 11․11․2022թ․ – ից առ այսoր «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ, Գործադիր տնօրեն
- 2018 – 2022թթ․ «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ, Գործադիր տնօրենի առաջին տեղակալ, ֆինանսական տնօրեն
- 2017 – 2018թթ․ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ՓԲԸ, Կոմերցիոն ֆինանսական տնօրեն
- 2014 – 2017թթ․ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ՓԲԸ, Ֆինանսական պլանավորման և վերլուծությունների բաժնի ղեկավար
- 2013 – 2014թթ․ «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ, Բանկերի և ցանցային հաճախորդների հետ համագործակցության բաժնի պետ
- 2011 – 2013թթ․ «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ, Կորպորատիվ հաճախորդների բաժնի պետ
- 2010 – 2011թթ․ «ՌԵՍՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ, Կորպորատիվ հաճախորդների բաժնի գլխավոր մասնագետ
- 2009 – 2010թթ․ «Յունիբանկ» ՓԲԸ, Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրենի տեղակալ
- 2009 – 2009թթ․ «Յունիբանկ» ՓԲԸ, Տարածքային ստորաբաժանումների և մանրածախ ծառայությունների ծրագրերի համակարգող
- 2008 – 2009թթ․ «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ, «Տիգրան Մեծ» մ/ճ, Վարկային բաժնի գլխավոր մասնագետ
- 2007 – 2008թթ․ «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ, փորձնակ Տարածքային ստորաբաժանումների և մանրածախ ծառայությունների զարգացման վարչությունում

Исполнительный директор
2007 – 2011гг. Аспирантура Уральского Государственного Университета (РФ, г. Екатеринбург), Кандидат экономических наук
2005 – 2007гг. Магистратура экономического факультета Уральского Государственного Университета (РФ, г. Екатеринбург), Магистр экономики
2001 – 2005гг. Экономический факультет Ереванского Государственного Университета (РА, г. Ереван), Бакалавр экономики
- 11․11․2022г. – по настоящее время Страховое ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС», Исполнительный директор
- 2018 – 2022гг. Страховое ЗАО «РЕСО» Первый заместитель исполнительного директора, финансовый директор
- 2017 – 2018гг. ЗАО «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Компани Армения», Коммерческий финансовый директор
- 2014 – 2017гг. ЗАО «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Компани Армения», Руководитель отдела финансового планирования и анализа
- 2013 – 2014гг. Страховое ЗАО «РЕСО», Руководитель отдела по сотрудничеству с банками и сетевыми клиентами
- 2011 – 2013гг. Страховое ЗАО «РЕСО», Руководитель отдела корпоративных клиентов
- 2010 – 2011гг. Страховое ЗАО «РЕСО», Главный специалист отдела корпоративных клиентов
- 2009 – 2010гг. ЗАО «Юнибанк», Заместитель директора департамента по развитию корпоративного бизнеса
- 2009 – 2009гг. ЗАО «Юнибанк», Координатор программ по территориальным подразделениям и розничным услугам
- 2008 – 2009гг. ЗАО «Ардшининвестбанк», ф-л «Тигран Мец», Главный специалист кредитного отдела
- 2007 – 2008гг. ЗАО «Ардшининвестбанк», стажировка в Департаменте территориальных подразделений и развития розничных услуг