Փետրվարի 10-ին Վանաձորի Հ․ Թումանյանի անվան պետական համալսարանում տեղի ունեցավ «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ընկերության լսարանի հանդիսավոր բացումը։
Ընկերությունը Վանաձորի պետական համալսարանի հետ համագործակցում է 2023թ․-ից: Ստորագրված հուշագրի արդյունքները երկար չեն սպասեցրել. տարաբնույթ նախագծերից հետո ապահով ապագայի իր տեսլականին հավատարիմ «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ»-ը ՎՊՀ-ում լսարան է վերանորոգել ու կահավորել՝ ստեղծելով հարմարավետ կրթական միջավայր ուսանողների համար։
«Սա շատ մեծ նվեր ու աջակցություն է ՎՊՀ-ին, քանի որ մեզ համար ստեղծում է ավելի լավ կրթական պայմաններ: Բացի այդ, հնարավորություն է տալիս շուկայի առաջատար ընկերություններից մեկի հետ շփվել, մեր արտադրական ու պրակտիկ գործունեության կազմակերպման շրջանակում աջակցություն ստանալ, ինչը մեծ ոգևորությամբ է ընդունվել և՛ ուսանողների շրջանում, և՛ պրոֆեսորադասախոսական կազմում», – ասում է ՎՊՀ Հասարակական գիտությունների ֆակուլտետի դեկան Հրայր Պարոնյանը:
«ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ»-ը տարիներ շարունակ աջակցում է Հայաստանում ապահովագրական մշակույթի տարածմանն ու զարգացած ապահովագրաշուկայի ձևավորմանը:
Մենք վստահ ենք, որ գիտելիքը լավագույն պաշտպանությունն է։ Այն տալիս է հնարավորություն կառուցել ապահով ապագա։ «ԱՊԱԳԱՆ ԱՊԱՀՈՎ Է», հենց այսպես է հնչում «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ»-ի կարգախոսը, ինչին և ուղղված է Ընկերության գործունեությունը։
Այս լսարանը հնարավորություն կընձեռի, որ այստեղ ծնվեն նոր գիտելիքներ, առաջանան նոր գաղափարներ, և, ինչու ոչ, մեր մասնագետները հնարավորություն կունենան այստեղ կիսվել իրենց մասնագիտական փորձով ու ապահովագրական ոլորտի բոլոր նորությունները փոխանցել ուսանողներին», – «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արթուր Մկրտչյանի համար սա սովորական համագործակցություն չէ, այլ ներդրում, մի սերնդի մեջ, որը կձևավորի վաղվա տնտեսությունն ու հասարակությունը:

10 февраля в Ванадзорском государственном университете имени А. Туманяна состоялось торжественное открытие обновленной аудитории, созданной при поддержке страховой компании «РЕГО ИНШУРАНС».
Сотрудничество между Компанией и университетом началось в 2023 году и включало в себя ряд совместных проектов, направленных на развитие образования и профессионального роста студентов. В рамках этого партнерства «РЕГО ИНШУРАНС», следуя своей миссии по обеспечению безопасного будущего, инициировала ремонт и оснащение одной из аудиторий ВГУ, создав комфортную образовательную среду для студентов.
«Это значимый вклад в развитие ВГУ и большая поддержка для университета. Кроме того, это открывает возможность для взаимодействия с одной из ведущих компаний на рынке, что поспособствует организации учебного процесса и практической деятельности. Студенты и преподаватели с энтузиазмом откликнулись на эту инициативу», – отметил декан факультета общественных наук ВГУ Грайр Паронян.
«РЕГО ИНШУРАНС» уже много лет активно способствует развитию страховой культуры в Армении. Мы убеждены, что знания – это лучшая защита, а значит, основа для безопасного будущего. Девиз нашей компании – «Будущее — безопасно», и вся наша деятельность направлена на его реализацию.Созданная аудитория станет пространством для рождения новых знаний и идей, а также площадкой для обмена опытом. Наши специалисты смогут делиться здесь своим профессиональным видением и знакомить студентов с актуальными тенденциями страховой отрасли», — отметил Артур Мкртчян.
Для исполнительного директора ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» Артура Мкртчяна это сотрудничество – не просто поддержка образования, а инвестиция в поколение, которое будет формировать экономику, бизнес и общество завтрашнего дня.