Յուրաքանչյուր անձ կարող է ստանալ ամփոփ տեղեկություններ «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի կողմից մատուցվող ծառայությունների մասին` այցելելով Ընկերության գլխավոր գրասենյակ` ՀՀ, 0014, ք. Երևան, Կոմիտաս պող. 62շ, 93-93/1 կամ զանգահարելով +374 60 50 57 57 հեռախոսահամարով: «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի կողմից մատուցվող ծառայությունների մասին, ինչպես նաև այլ տեղեկություններ Դուք կարող եք ստանալ՝ այցելելով www.regoinsurance.am ինտերնետային կայք:
Յուրաքանչյուր անձ իրավունք ունի «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի վերաբերյալ ստանալու «Ապահովագրության և ապահովագրական գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 84-րդ հոդվածի 4-րդ մասով սահմանված տեղեկատվությունը` մասնավորապես.
1) Ընկերության պետական գրանցման վկայականի և Ընկերության կանոնադրության պատճենները
2) Բաժնետոմսերի բաց բաժանորդագրության դեպքում` Ընկերության բաժնետոմսերի թողարկման ազդագրի պատճենը
3) Ընկերության թողարկած պարտատոմսերի և այլ արժեթղթերի հրապարակային տեղաբաշխման դեպքում՝ արժեթղթերի շուկան կարգավորող oրենքներով և այլ իրավական ակտերով սահմանված տեղեկությունները
Սույն տեղեկությունների կամ փաստաթղթերի ստացման համար հարկավոր է գրավոր դիմում ներկայացնել «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի գործադիր տնօրենին: Տեղեկությունների կամ փաստաթղթերի տրամադրման համար Ընկերությունն իրեն իրավունք է վերապահում գանձել համապատասխան վճար, որը սակայն չի կարող գերազանցել դրանց պատրաստման համար «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի կողմից իրականացված փաստացի ծախսերը: Տեղեկությունները տրամադրվում են Ընկերության կողմից դիմումը ստանալուց հետո 3 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
Եթե Դուք ունեք որևէ բողոք-պահանջ կապված «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի կողմից Ձեզ մատուցված ծառայությունների հետ, ապա խնդրում ենք այն ներկայացնել Ընկերության գլխամասային գրասենյակ՝ ՀՀ, 0014, ք. Երևան, Կոմիտասի պող. 62շ, 93-93/1:
Ընկերության կողմից հաճախորդի բողոք-պահանջին վերջնական գրավոր պատասխանի տրամադրումն Ընկերությունը իրականացնում է բողոք-պահանջը ստանալու պահից 10 (տաս) աշխատանքային օրվա ընթացքում:
Բողոք-պահանջի գրավոր պատասխանով բավարարված չլինելու դեպքում հաճախորդը, իր իրավունքները պաշտպանելու համար, կարող է դիմել ֆինանսական համակարգի հաշտարարին www.fsm.am *:
Սիրելի հաճախորդ, հայտնում ենք Ձեզ, որ «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ն չի հրաժարվել Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի որոշումները վիճարկելու իրավունքից: Դա նշանակում է, որ «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ն կարող է որոշ դեպքերում դատական կարգով վիճարկել Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի կողմից «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ-ի դեմ կայացված որոշումները:

Каждый из нас может получить полную информацию об услугах, предоставляемых страховой компанией ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» посетив головной офис компании по адресу: РА, 0014, г. Ереван, пр-т Комитаса 62,  93-93/1 или позвонив по телефону +374 60 27 57 57.
Самые разнообразные сведения о компании ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» и ее деятельности пользователи интернета найдут на сайте  www.regoinsurance.am
В законе Республики Армения «О страховании и страховой деятельности» (статья 84, часть 4) закреплено Ваше право на получение определенной информации о страховой компании, в частности компания обязана по требованию любого лица предоставлять:
1. копии свидетельства государственной регистрации и устава компании;
2. в случае открытой подписки на акции – копию уведомления по выпуску акций компании;
3. в случае открытого размещения облигаций и других ценных бумаг компании – сведения, установленные законами и другими правовыми актами, регулирующими рынок ценных бумаг.
Для получения указанных сведений или документов необходимо написать заявление на имя исполнительного директора страховой компании ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС», после чего в течение трех рабочих дней данные будут предоставлены. При этом компания оставляет за собой право взимать соответствующую плату, которая, однако, не может  превышать фактических расходов ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС», затраченных на их изготовление.
Если у Вас возникли жалобы или претензии, связанные с услугами страхового ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС», просим направить их по электронной почте dimumboxoq@regoinsurance.am либо подать в головной офис компании по адресу: РА, 0014, г. Ереван, проспект Комитаса 62, 93-93/1.
Окончательный письменный ответ на жалобу — требование клиента предоставляется компанией в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента поступления жалобы.
Если письменный ответ на жалобу-требование не удовлетворяет клиента, то для защиты своих прав он может обратиться к Примирителю финансовой системы (см. сайт www.fsm.am).
Дорогой клиент, хотим Вас предупредить, что страховая компания ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» сохраняет за собой право на обжалование решения примирителя финансовой системы.
Это означает, что, в определенных случаях, компания может в судебном порядке оспаривать принятые против нее решения примирителя финансовой системы.