Սեփականատիրոջ փոփոխությամբ պայմանավորված՝ ՌԵՍՈ ապահովագրական ընկերությունը վերանվանվել է «ՌԵԳՈ» Ապահովագրական ՓԲԸ։
Ռեբրենդինգի իրականացման որոշումը կայացվել է հիմնադիրներից մեկի՝ «Պոլիգրաֆիա» ՓԲԸ-ի կողմից ընկերության բաժնետոմսերի 100% փաթեթի գնման գործարքի ավարտին: ՀՀ կենտրոնական բանկն ընկերությունը նոր անվամբ գրանցել է 2022թ. հոկտեմբերի 18-ին։
ՌԵԳՈ ապահովագրականի տնօրեն է նշանակվել Արթուր Մկրտչյանը, ով նախկինում զբաղեցնում էր ընկերության գործադիր տնօրենի առաջին տեղակալի պաշտոնը։
Անվանափոխությունից հետո ՌԵԳՈ-ն շարունակում է կրել գործող ապահովագրական պայմանագրերով նախատեսված բոլոր պարտավորությունները: Հաճախորդները ապահովագրական պայմանագրերի փոփոխման կարիք չունեն. նախկինում կնքված բոլոր պայմանագրերը շարունակում են գործել առանց վերաձևակերպման:
Ընկերությունը փոխել է ապրանքանիշը, թարմացրել կարգախոսն ու դիրքորոշումը։ Նոր ֆիրմային ոճը մշակվել է բրենդի գաղափարախոսությանը համահունչ: Ճանաչելի կանաչ գույնին, որը նախկինում օգտագործվել է ապրանքանիշում և խորհրդանշել հուսալիությունն ու հանգստությունը, լրացնում է կենսուրախ նարնջագույնը:
Ընկերության նոր կարգախոսի՝ Ապագան ապահով է (The Future is Safe) հիմքում ընկած է կանխարգելիչ միջոցների ձեռնարկման և հաճախորդների հանդեպ հոգատարության գաղափարը։ ՌԵԳՈ-ն առաջարկում է արդեն այսօր մտածել ապագայի մասին և, ձեռքբերելով ապահովագրության պոլիս, չնախատեսված հանգամանքներում ապահովագրվել ֆինանսական կորուստներից՝ կապված գույքի և առողջության հետ։
Մոտ ապագայում ընկերությունը կթարմացնի կորպորատիվ բոլոր հարթակները՝ համապատասխանեցնելով նոր ֆիրմային ոճին, և կվերագործարկի պաշտոնական կայքը՝ www.regoinsurance.am հասցեով։
«Ռեբրենդինգի հետ մեկտեղ, մենք արդիականացրել ենք ծառայությունների և ապահովագրական պոլիսների մշակման մոտեցումները։ Ընկերության քաղաքականությունը դարձել է ավելի ճկուն, մենք արագ արձագանքում ենք շուկայի միտումներին և արդեն մշակել ենք մի շարք նոր ապահովագրական ծառայություններ, որոնք կներկայացնենք մինչև այս տարվա ավարտը։ Նախատեսում ենք գործակալական ցանցի ընդլայնում և գործընկերային ծրագրերի ակտիվ զարգացում, այդ թվում՝ բժշկական, գույքի և տուրիստական ապահովագրության ուղղությամբ»,- նշեց ՌԵԳՈ ապահովագրականի տնօրեն Արթուր Մկրտչյանը։
Ընկերությունը մտադիր է ամրապնդել շուկայում իր դիրքերն ու ընդլայնել պահովագրության ծավալները: Ներկա դրությամբ ՀՀ ապահովագրական շուկայում ՌԵԳՈ-ի մասնաբաժինը կազմում է 9%, իսկ ԱՊՊԱ ոլորտում՝ մոտ 12%: Ապահովագրության կամավոր տեսակները կազմում են ընկերության պորտֆելի մոտ 35%-ը։ Այս տարվա երրորդ եռամսյակի արդյունքներով բեռների ապահովագրության ծավալը 2021 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 43%-ով։ Տուրիստական ապահովագրության ուղղությամբ արձանագրվել է 68%, դժբախտ պատահարներից ապահովագրության՝ 18%, գույքի ապահովագրության՝ 4% աճ։
ՌԵԳՈ-ի հետ մեկ պատուհանի սկզբունքով ակտիվորեն համագործակցում է մոտ 150 գործակալ, ինչն ապահովում է որոշումների կայացման արագությունը։ 2022 թվականի առաջին երեք եռամսյակների արդյունքում ապահովագրական հատուցումների ընդհանուր գումարը գերազանցել է 1,6 մլրդ դրամը։

Страховая компания РЕСО в связи со сменой собственника переименована в Страховое ЗАО «РЕГО».
Решение о проведении ребрендинга было принято после завершения сделки по продаже 100% акций одному из учредителей компании — ЗАО «Полиграфия». Центральный банк Армении зарегистрировал компанию под новым названием 18 октября 2022 года.
Директором компании назначен Артур Мкртчян, ранее занимавший пост первого заместителя исполнительного директора.
После смены названия РЕГО продолжает нести все обязательства по действующим договорам страхования. Для клиентов нет необходимости замены полисов, все ранее заключенные договоры продолжают действовать без переоформления.
Компания изменила логотип, обновила слоган и позиционирование. Фирменный стиль разработан в соответствии с идеологией бренда. К узнаваемому зелёному цвету, который ранее использовался в логотипе и олицетворял спокойствие и надежность, добавился жизнерадостный оранжевый.
В новом слогане компании — Будущее безопасно (The Future is Safe) — заложена идея превентивной заботы о клиентах. РЕГО предлагает подумать о будущем уже сегодня, и, оформив полис, обезопасить себя от финансовых потерь в трудных и непредвиденных обстоятельствах, связанных со здоровьем и имуществом. В ближайшее время компания обновит все свои площадки в соответствии с новым фирменным стилем и перезапустит корпоративный сайт по адресу www.regoinsurance.am
«Вместе с ребрендингом мы модернизировали подход к разработке продуктов и страховых полисов. Политика компании стала более гибкой, мы быстро реагируем на тенденции рынка и уже разработали ряд новых страховых продуктов, которые представим к концу текущего года. В наших планах — расширение агентской сети и активное развитие партнёрских программ, в том числе в направлении медицинского, имущественного и туристического страхования», — отметил директор компании РЕГО Артур Мкртчян.
Компания намерена упрочить свои позиции на рынке и наращивать объемы страхования, наработанные с момента открытия в 2008 году. Сейчас доля РЕГО на страховом рынке Армении составляет 9%, а в сегменте ОСАГО — около 12%. В портфеле компании добровольные виды страхования составляют около 35%. По итогам третьего квартала текущего года объём страхования грузов вырос на 43% по сравнению с аналогичным периодом 2021 года. В направлении туристического страхования зафиксирован рост на 68%, страхования от несчастных случаев — на 18%, страхования имущества — на 4%.
С РЕГО активно сотрудничают около 150 агентов по принципу «одного окна», что обеспечивает оперативность в принятии решений. Общая сумма выплат по страховым случаям за первые три квартала 2022 года превысила 1,6 млрд драмов.