Աջակցության ապահովագրություն
ՌԵԳՈ – ՏՈՒՐ ծրագիրն իրենից ներկայացնում է ՀՀ տարածքում ճանապարհորդության ապահովագրություն: Այն նախատեսված է 5-90 օր ժամկետով ՀՀ այցելող օտարերկրյա զբոսաշրջիկների համար:
Ապահովագրական ռիսկեր՝
Շտապ և անհետաձգելի բժշկական օգնություն և տեղափոխում՝
• Շտապ օգնության բրիգադայի ժամանում, անհետաձգելի բուժօգնության տրամադրում կանչի վայրում, հրատապ խորհրդատվության կամ հոսպիտալացման ցուցման դեպքում՝ տեղափոխում հիվանդանոց։
• Ամբուլատոր (արտահիվանդանոցային) բժշկական օգնություն՝ բժշկի կամ բժիշկ մասնագետի ընդհանուր պրակտիկայի խորհրդատվություն, ներարկումներ, անզգայացում, վիրակապում, լաբորատոր և գործիքային աշխտորոշում, առաջնային վիրաբուժական օգնություն։ Եթե Ապահովագրված անձի առողջական վիճակը թույլ չի տալիս ինքնուրույն այցելել բժշկական հաստատություն, ապա Ապահովագրողը կազմակերպում է համապատասխան բժիշկ մասնագետի տնային այց։
• Ստացիոնար (հիվանդանոցային) բժշկական օգնություն՝ Ապահովագրված անձի հրատապ հոսպիտալացում, ստանդարտ հիվանդասենյակ, վերակենդանացման միջոցառումներ՝ առավելագույնը 5 օր, հրատապ վիրահատությունների իրականացում (այն դեպքերում, երբ վիրահատությունը չի կարող հետաձգվել մինչև Ապահովագրված անձի հնարավոր ամենավաղ վերադարձի ամսաթիվը)։
• Դեղամիջոցներ և բժշկական պարագաներ՝ բժշկի կողմից նշանակված և անհետաձգելի բժշկական օգնության համար անհրաժեշտ քանակով, մինչև Ապահովագրված անձի Ապահովագրության տարածքից դուրս գալը և/կամ Ապահովագրության Պայմանագրի ժամկետի ավարտը։
• Վիրակապական պարագաներ, անշարժացնող միջոցներ (գիպս, բանդաժ), մետաղական կոնստրուկցիաներ և այլն։
• Շտապ ատամնաբուժական օգնություն՝ սուր ատամնացավի առաջացման դեպքերում՝ ատամի հեռացում, թարախակույտի բացում, անզգայացում, ռենտգեն հետազոտություն՝ 40․000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամի սահմաններում՝ ողջ Պայմանագրի գործողության ընթացքում։

Страхование содействия
Программа «РЕГО — ТУР» – это туристическое страхование, которое предусмотрено для иностранных граждан, прибывающих в Республику Армения на срок от 5 до 90 дней.
Страховые риски:
Скорая и неотложная медицинская помощь и транспортировка
- Прибытие бригады скорой помощи, оказание неотложной медицинской помощи по месту вызова, при необходимости – срочная госпитализация.
- Амбулаторная медицинская помощь-консультация врача или врача общей практики, инъекции, анестезия, перевязка, лабораторная и инструментальная диагностика, первичная хирургическая помощь. Если состояние здоровья застрахованного лица не позволяет самостоятельно посетить медицинское учреждение, страховщик организует домашний визит соответствующего врача специалиста.
- Стационарная медицинская помощь — экстренная госпитализация застрахованного лица, стандартная палата, реанимационные мероприятия (максимум 5 дней), проведение срочных операций (в случаях, когда операция не может быть отложена до самой ранней даты возвращения
застрахованного лица). - Медикаменты и медицинские принадлежности в количестве, назначенном врачом и необходимом для оказания неотложной медицинской помощи, до выезда застрахованного лица с территории страхования и/или окончания срока действия договора страхования.
- Перевязочные материалы, иммобилизаторы (гипс, бандаж), металлические конструкции и др.
- Срочная стоматологическая помощь при возникновении острой зубной боли (удаление зуба, вскрытие абсцесса, анестезия, рентген) в пределах 40.000 (сорок тысяч) драмов РА в течение всего срока действия договора.
Медицинская помощь
- 24-часовая телефонная поддержка врача-консультанта, говорящего на армянском, английском и
русском языках.
Страхователем может стать любое физическое лицо, достигшее 18 лет․
Застраховаться могут физические лица-нерезиденты в возрасте от 1 до 75 лет.
Срок действия договора от 5 до 90 дней.
Договор действует на территории РА.
Страховая премия/Страховая сумма
Срок действия |
Страховая премия |
Страховая сумма |
| 5 дней | 4.500 драмов РА |
3.000.000 драмов РА |
| 6-90 дней | 4.500 драмов РА + начиная с 6-го дня +300 драмов РА за каждый день |
Для заключения договора страхования программы REGO — ТУР необходимо представить необходимо представить следующие документы:
- Документ, удостоверяющий личность страхователя
- Документ, удостоверяющий личность страхуемого лица (лиц)
- В зависимости от различных обстоятельств могут потребоваться дополнительные документы и информация