16 տարի բոլորիս հայտնի, այժմ վերաբրենդավորված ՌԵՍՈ-ն 2 տարի է շուկայում գործում է որպես ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ: Կոնցեպտը հուսալիությունն է ու ապահովությունը: «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» Ապահովագրական ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արթուր Մկրտչյանն ընդգծում է՝ ապահովագրությունը լոկ խոստում չէ, ապահովագրությունը այն ֆինանսական բարձիկն է, որն իրական օգնություն կլինի հաճախորդի համար ամենաանկանխատեսելի իրավիճակներում:
Կյանքը հաստատում է ապահովագրության պարտադիր ներդրման անհրաժեշտությունը, հետևաբար ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ-ը նպատակ ունի ապահովագրությունը դարձնել ոչ միայն բարեկեցիկ կյանքի ուղեկից, այլ նաև՝ հասանելի։
«Նախորդ տարվա համեմատ ընդլայնվել է մեր գործակալական ցանցը։ Մենք ակտիվ մասնակցություն ենք ունեցել բիզնես ոլորտում տեղի ունեցող տարբեր ցուցահանդեսների՝ ներկայացնելով մեր ապահովագրական պրոդուկտներն ու բացառիկ առաջարկները, որի արդյունքում ընդլայնվել է նաև հաճախորդների ցանկը», – ասում է ընկերության գործադիր տնօրենը։
Ընկերությունը մշտապես աշխատում է սպասարկման որակի բարձրացման ուղղությամբ՝ անհատական մոտեցում ցուցաբերելով յուրաքանչյուր հաճախորդի։ Այս տարի ՌԵԳՈ-ն ընդլայնել է ապահովագրական պրոդուկտների ցանկը հատկապես ֆիզիկական անձ հանդիսացող հաճախորդների համար՝ ՌԵԳՈ ՊՐՈՖ, Մինի Կասկո, ՌԵԳՈ ԵՐԵԽԱ, ՌԵԳՈ ԱԿՏԻՎ ՀԱՆԳԻՍՏ՝ մեր երկրում ապահովագրությունը կենսակերպի անբաժան մաս դարձնելու հաստատակամությամբ:
«Ըստ պաշտոնական տեղեկատվության` ապահովագրական շուկայում ապահովագրավճարների ընդհանուր հավաքագրումը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ նվազել է 1,5 տոկոսով, մինչդեռ մեր Ընկերությունն ագրեսիվ աճի տեմպ է ունեցել՝ կազմելով 34,7 տոկոս։ Հատկանշական է նաև, որ 30.09.2024թ. դրությամբ Ընկերությունը ապահովագրական շուկայում զբաղեցնում է 3-րդ տեղը ինն ամիսների ընթացքում ստեղծած շահույթի մակարդակով, իսկ ROE և ROA ցուցանիշների գծով 2-րդ և 1-ին տեղը՝ համապատասխանաբար 11.30% և 5.81% ցուցանիշներով։
Այս ամենը հնարավոր դարձավ Ընկերության ամենաարժեքավոր ռեսուրսի շնորհիվ։ Խոսքը ՌԵԳՈ ընտանիքի մասին է։ Մենք շարունակում ենք համալրել մեր թիմը բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներով», – «ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» ապահովագրական ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Արթուր Մկրտչյանը փաստում է՝ իրենց աշխատակիցները մշտապես անցնում են մասնագիտական որակավորման դասընթացներ, թրեյնինգներ և հետևում են շուկայի նոր զարգացումներին և փոփոխություններին, որպեսզի շահառուներին առաջարկեն ամենակարևոր ու լավագույն պրոդուկտները:
Այժմ ՌԵԳՈ-ում աշխատում են նոր հավելվածի մշակման ուղղությամբ, ինչը հնարավորություն կտա ավելի արագ և արդյունավետ սպասարկում ապահովել: Նորարարություն, բացառիկություն, արժեք․ ՌԵԳՈ-ն գալիք տարում խոստանում է նոր առաջարկներով հանդես գալ, որոնք կներառեն նաև հաճախորդների ամբողջությամբ նոր սեգմենտ:

Страхование — это не просто обещание
16 лет знакомая всем нам страховая компания «РЕСО», после ребрендинга, уже два года  успешно представлена на рынке под именем «РЕГО ИНШУРАНС». Основная концепция Компании — надежность и безопасность. Исполнительный директор ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» Артур Мкртчян подчеркивает, что страхование — это не просто обещание, а надежная финансовая подушка, которая станет реальной поддержкой для клиента в самых непредвиденных ситуациях.
Жизнь доказывает важность обязательного страхования, поэтому «РЕГО ИНШУРАНС» ставит своей целью сделать страхование не только надежной опорой, но и доступным для каждого.
«За год наша агентская сеть значительно увеличилась. Мы активно участвовали в бизнес-выставках, представляя страховые продукты и эксклюзивные предложения. Это позволило существенно расширить нашу клиентскую базу», — отметил исполнительный директор компании.
Компания активно совершенствует качество обслуживания, внедряя индивидуальный подход к каждому клиенту. В этом году «РЕГО ИНШУРАНС» значительно расширила линейку страховых продуктов, особенно для физических лиц: РЕГО ПРОФ, МИНИ КАСКО, РЕГО Ребенок, РЕГО Активный отдых. Цель Компании — сделать страхование естественной и важной частью повседневной жизни в нашей стране.
«Согласно официальным данным, общий объем страховых взносов на рынке снизился на 1,5% по сравнению с прошлым годом, однако наша компания показала значительный рост в 34,7%. По состоянию на 30 сентября 2024 года «РЕГО ИНШУРАНС» занимает 3-е место на рынке по объему прибыли за девять месяцев. В то же время, по показателям рентабельности собственного капитала (ROE) и рентабельности активов (ROA), Компания удерживает 2-е и 1-е места на страховом рынке, с результатами 11,30% и 5,81% соответственно.
Эти результаты стали возможны благодаря нашему главному активу — команде РЕГО. Мы активно привлекаем профессионалов высокого уровня и инвестируем в их развитие. Наши сотрудники регулярно проходят обучение, участвуют в тренингах и следят за изменениями на рынке, чтобы предлагать клиентам самые актуальные и качественные страховые продукты», — подчеркнул исполнительный директор ЗАО «РЕГО ИНШУРАНС» Артур Мкртчян.
В настоящее время в «РЕГО ИНШУРАНС» ведется разработка нового приложения, которое обеспечит более быстрое и эффективное обслуживание. Инновации, эксклюзивность и ценность — ключевые принципы, на которых строится работа Компании. «РЕГО ИНШУРАНС» обещает в следующем году представить новые предложения, которые позволят привлечь совершенно новый сегмент клиентов.