Մայիսի 31-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կայացավ կլոր սեղան-քննարկում «ՀՀ տնտեսության առաջանցիկ աճի ուրվագծեր. բժշկական ինդուստրիա» խորագրով, որին մասնակցում էին նաև ապահովագրական ընկերությունների ներկայացուցիչները։
ՀՀ նախագահը կարևորեց մեր երկրում առողջության պարտադիր ապահովագրության համակարգի ներդրումը՝ նշելով, որ հարցն ունի ուսումնասիրության, համապարփակ և խորքային վերլուծության կարիք։
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փորձագետ Գագիկ Հակոբյանը ևս անդրադարձավ առողջության ապահովագրության թեմային՝ այն դիտարկելով որպես ՀՀ առողջապահության համակարգի զարգացման բաղադրիչ:

31 мая в Армянском государственном экономическом университете состоялся круглый стол-обсуждение на тему «Контуры поступательного роста экономики РА: медицинская индустрия», в котором также приняли участие представители страховых компаний.
Президент РА подчеркнул важность внедрения в нашей стране системы обязательного медицинского страхования, отметив, что этот вопрос нуждается в изучении, всестороннем и глубоком анализе.
Эксперт исследовательского центра АГЭУ «Амберд» Гагик Акопян также коснулся темы медицинского страхования, рассматривая его как компонент развития системы здравоохранения РА.