«ՌԵԳՈ ԻՆՇՈՒՐԱՆՍ» ապահովագրական ընկերության Ակտուարական բաժնի ղեկավար Ռոզա Մխիթարյանը
մասնակցում է Ֆրանկֆուրտում անցկացվող 4th Inclusive Insurance Innovation Lab ծրագրին: Հպարտ ենք, որ նա հանդիսանում է հայկական պատվիրակության անդամներից մեկը ապահովագրական ոլորտի այս մասշտաբային միջոցառմանը։
4th Inclusive Insurance Innovation Lab-ի շրջանակներում մասնակիցները նպատակ ունեն գտնել նորարարական ապահովագրական լուծումներ հատկապես կլիմայական փոփոխությունների հետևանքների հանդեպ կայունության բարձրացման ուղղությամբ։ Ծրագիրը միտված է աջակցել բնակչության առավել խոցելի խավերին, և հանդիսանում է 2-րդ iii-lab նախագիծը, որն ուղղված է կլիմայի պաշտպանությանը։
Միջոցառումը համախմբել է լավագույն փորձագետներին ամբողջ աշխարհից։ Սա հիանալի հնարավորություն է փորձի փոխանակման, ինչպես նաև առավել առաջադեմ լուծումների ներդրմանը։

Роза Мхитарян, Руководитель актуарного отдела страховой компании «РЕГО ИНШУРАНС», участвует в программе
4th Inclusive Insurance Innovation Lab, проводимой во Франкфурте, Германия. Мы гордимся тем, что она является одним из членов армянской делегации на этом масштабном мероприятии в сфере страхования.
В рамках 4th Inclusive Insurance Innovation Lab участники разрабатывают инновационные страховые решения для повышения устойчивости к последствиям изменения климата. Программа нацелена на помощь наиболее уязвимым слоям населения и является 2-м проектом III-lab, который направлен на устранение растущего пробела в области защиты климата.
Проект собрал лучших экспертов и профессионалов со всего мира. Это отличная возможность обменяться опытом, а также продолжать внедрять самые передовые решения в сфере страхования.